אם קראתם מדריך קידום אורגני או שניים, אני בטוח שראיתם שמקדישים חשיבות רבה לשימוש בקישורים. קישורים פנימיים בתוך האתר שלכם שמפנים גולשים מעמוד אחד לשני הם קריטיים ב-SEO, אמרו לכם. שמעתם שזה חשוב, שמעתם שזה עוזר, שמעתם שאתם חייבים לעשות את זה – אבל אתם לא באמת מבינים למה, אתם לא מבינים מה החשיבות של קישורים.

 

אז הנה התשובה – למה קישורים חשובים?

מה זה קישורים פנימיים?

כשאני אומר כאן קישורים, אני מתכוון לקישורים פנימיים, ולא לקישורים חיצוניים – זה נושא אחר לגמרי שמגיע לו מדריך שלם משלו. קישורים פנימיים הם קישורים המוטמעים בעמודים שונים באתר שלכם, המפנים גולשים בין עמוד אחד לעמוד אחר.

 

הטמעת הקישורים מתבצעת על ידי שימוש בטקסט עוגן, שנקרא גם Anchor text ומופיע גם בגרסתו בעברית כאנקור טקסט לא מעט פעמים. את הקישור אנחנו "מלבישים" על טקסט עוגן, שהוא בעצם ביטוי של מילה אחת או מספר מילים שקשור לנושא שבו עוסק עמוד היעד אליו אנחנו מפנים את הגולשים.

למה קישורים חשובים?

עד כה השלמנו פערים, אבל עכשיו הגענו לחלק המעניין – ממה נובעת חשיבות הקישורים? למה הם כל כך חשובים כשעושים קידום אתרים אורגני? למעשה, יש שתי סיבות עיקריות למה קישורים הם כל כך חשובים. בואו נדבר עליהן.

קישורים עוזרים לגוגל להבין את האתר שלכם

אני מניח שכבר הבנתם שגוגל לא מושיבה אנשים לבדוק את האתר שלכם ולדרג אותו, היא עושה את זה באופן אוטומטי ומהיר הרבה יותר. גוגל מדרגת אתרים בעזרת אלגוריתמים מתוחכמים שסורקים אתרים במהירות, המשקללים נתונים רבים ומחליטים מה יהיה דירוג העמודים שבאתר בדפי תוצאות של מילות מפתח שונות.

קישורים פנימיים עוזרים לגוגל להבין באיזה נושא כל עמוד באתר שלכם עוסק ועבור אילו חיפושים הוא רלוונטי, וזה מעיד עבור גוגל על כמה דברים. לשם התחלה, גוגל תראה שהאתר שלכם בנוי בצורה איכותית והגיונית שעוזרת לגולש לנוע בין עמודים בצורה אינטואיטיבית ונוחה.

בנוסף לזה, גוגל תבין שעמודים שונים באתר שלכם באמת עוסקים בנושאים שעליהם הם מדברים, ויחזק את היכולת של גוגל להבין את האתר שלכם ואת התוכן שבו. לבסוף, ואולי הדבר החשוב ביותר, הוא שעל סמך זה גם רואים תוצאות בשטח.

 

קישורים פנימיים עוזרים לקדם עמודים ופוסטים באתר בעבור מילות המפתח עבורן הם רלוונטיים, והשימוש בהם גם עוזר לקדם את האתר באופן כללי.

קישורים מספקים חוויה טובה יותר לגולשים

חשיבות קישורים לא נובעת רק מהרמה הטכנית, בה הקישורים מאפשרים לגוגל לסרוק את האתר שלנו בצורה יעילה יותר.

לא לא, היא מגיעה מתוך זה שהחוויה של הגולשים באתר ממש משתפרת כשאנחנו משתמשים בקישורים. איך חווית הגולשים משתפרת? קישורים פנימיים עוזרים לגולשים לנוע באתר בצורה טבעית ונוחה. בנוסף, הקישורים גם מעשירים את חווית השימוש של הגולשים, על ידי הפנייתם למקורות מידע רלוונטיים נוספים.

למשל, אם הם קוראים מתכון לעוף ברוטב ברביקיו ויש להם קישור למתכון של רוטב ברביקיו מעולה, זה "משלים" את חווית הקריאה של המתכון לעוף אותו הם קוראים.

עכשיו, למה זה טוב לנו כבעלי אתרים ומקדמי אתרים? ראשית, כי קידום אורגני קשור באופן ישיר לחווית הגולשים, וככל שחווית הגולשים טובה יותר, דירוג האתר שלנו יהיה גבוה יותר. חווית גולשים טובה מעלה את הסיכוי שגולשים יחזרו לאתר שלנו שוב ויגלשו בו זמן רב יותר.

בנוסף, הקישורים עצמם מאריכים את משך השהות של הגולשים באתר, על ידי זה שהם מציגים להם עמודים ופוסטים נוספים שקשורים למה שעניין אותם מלכתחילה.

 

אז הנה, אתם יודעים למה קישורים זה חשוב – עכשיו הגיע הזמן להשתמש בהם.

עם מה תרצה להתחיל ? ניהול רשתות חברתיות? גוגל או שיפור נראות האתר והמותג?

מדריך לשיווק דיגיטלי
מדריך לנראות דיגיטלית והפיכה למותג, נטו קידום מתארת את השלבים אחד אחד ומלווה אתכם בדרך להצלחה
מדריך לניהול רשתות חברתיות
מדריך לכל עסק ללא עלות שיעניק לכם הסבר שלב אחר שלב איך לבלוט ברשתות החברתיות.
מדריך חינמי לגוגל
גוגל מאפשרת לכם להציג את עצמכם וכמה שיותר במנוע החיפוש שלה בצורה אורגנית או ממומנת כנסו כדי ללמוד איך להתקדם בגוגל

רוצים להוביל בתחום שלכם?

אולי יעניין אותך גם:

תוכנות לקידום אתרים

תוכנות לקידום אתרים אורגני או ממומן זאת אומרת כלים שיאפשרו ויעזרו לנו לקדם את האתר, האם להשתמש בהם?האם הרובוטים חכמים, האם האוטומציה באמת עובדת ומה

קראו עוד »
בדיקת מהירות דף אינטרנט בגוגל pagespeed

עמוד בדיקת מהירות

עמוד בדיקת מהירות העמוד הנ"ל נועד לבדיקת מהירות של האתר, במידה ונבדוק את המהירות בדף הראשי ונוספים ולא בדף ממוקד ייווצר קושי גדול לטפל בשגיאות

קראו עוד »
כתיבת תוכן שיווקי

כתיבת תוכן שיווקי

כדי לגרום ללקוחות שלכם לרכוש את המוצר או השירות עליכם לכתוב את ההצעה, המסר וההסבר בצורה ברורה. מה שנקרא כתיבה בכללים מיוחדים התואמים לשיווק ואסטרטגיה.

קראו עוד »
אסטרטגיית מיתוג

אסטרטגיית מיתוג

לפניי שנדבר על אסטרטגיית מיתוג בואו נבין מהו מיתוג, מיתוג הינו סמל, סימן או עיצוב כלשהו הנועד לבדל מוצר אחד מאחרים. המיתוג מפרש את מה

קראו עוד »
איך מנהלים אינסטגרם עסקי

אינסטגרם עסקי

חשיבות האינסטגרם לעסקים איך לעבוד עם אינסטגרם במחשב בתצוגת נייד עם מה תרצה להתחיל ? ניהול רשתות חברתיות? גוגל או שיפור נראות האתר והמותג? מדריך

קראו עוד »
גוגל קונסול

גוגל קונסול

גוגל קונסול הינו כלי חינמי הנקרא בעבר    Google Webmaster Tools. הוא הכלי היחידי של גוגל שמאפשר לכם להבין היכן אתם ממוקמים  "אורגנית" בדף ה- SERP

קראו עוד »
מדריך גוגל אנליטיקס

מדריך גוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס הינה תוכנה חינמית מבית גוגל המאפשרת ניתוח דוחות אנליטיים וסטטיסטיקות של האתר או של האפליקציות. היא אוספת נתונים מהאתר ע"י חיבור גול אנליטיקס

קראו עוד »
קידום מקומי

קידום מקומי

קידום מקומי המכונה גם קידום לוקאלי הוא החשוב ביותר בעת קידום עסק שרוצה להרוויח גם מסביבתו הקרובה.

קראו עוד »
קידום אתרים אורגני בכל האפשרויות הדיגיטליות

מדריך לשיפור נראות דיגיטלית

שיפור נראות דיגיטלית חשובה במיוחד לפניי שמחליטים ליצור נכסים בעולם הדיגיטלי כמו: פתיחת דף עסקי בפייסבוק, יצירת לוגו, פתיחת אינסטגרם עסקי, בניית אתר אינטרנט או דף נחיתה, חשבון

קראו עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *